Bonetki – modne czapki dla niemowląt w starym stylu

Bonetki pojawiły się w butiku Alom całkiem niedawno i coraz częściej znikają z wirtualnych półek. Każda robiona przeze mnie sztuka jest inna, nawet jeśli podstawą jest ten sam model czapeczki. Cały sekret tkwi w różnych włóczkach i niepowtarzalnych ozdobach – kwiatkach, wstążkach, guzikach i błyskotkach. Myślę, że za jakiś czas zrobię serię bonetek z tkanin, ale na razie brakuje mi na to czasu…

Co to jest bonetka?

Najkrócej powiedziawszy, bonetka to czapeczka w kształcie czepka. Jej spolszczona nazwa (jak to teraz często bywa) pochodzi od angielskiego słowa bonnet.

Bonet szydełkowy Alom

Obecnie bonetki wykorzystuje się przede wszystkim do sesji zdjęciowych niemowląt i małych dzieci. A przecież to niegdyś były to niezwykle popularne czapeczki dla maluchów.

Bonetka Pixie Alom

Bonetki szyje się z tkanin, robi na szydełku albo na drutach. W dawnych czasach były to skromne czapeczki, które niemowlęta nosiły na co dzień. Teraz wykorzystuje się je chętnie do sesji, więc bywają różne – i skromne, i mocno zdobione. Różnią się również wykończeniem tyłu czapki – jedne są zaokrąglone z tyłu, inne zaś są proste, dzięki czemu powstaje fajny, nieco zawadiacki, czubek.

Przywróćmy bonetki do łask!

Skoro bonetki tak się podobają wszystkim na zdjęciach, to może by tak przywrócić je w ogóle do łask? Dlaczego nie! Są przecież bardzo wygodne dla malucha i praktyczne. Nie uciskają delikatnej główki, otulają ją znakomicie (zwłaszcza uszy), można je nosić zawiązane od bródką albo nałożone luźno na głowę…

Ażurowa bonetka Alom

Choć w Alom królują czapki bonetki przeznaczone do sesji, to z pewnością znajdziecie u nas również takie, które nadają się do codziennego użytku. Zresztą, nawet w przypadku strojnych czapeczek wystarczy zwykle jedynie odwiązać wstążki i moherowe nitki, by czapka służyła maluchowi nie tylko od święta.

Bonetka ALom

Nasza oferta bonetek rośnie. Sprzedają się zarówno proste i bardzo praktyczne, jak i stylowe, które nasi Klienci kupują głównie na chrzest czy sesję zdjęciową. Są robione na szydełku lub/i na drutach z włóczek naturalnych (wełna merynosowa, bambus, bawełna, jedwab), akrylowych (nie podrażniają skóry), moherów, angory i z kombinacji różnych włókien. Każdy znajdzie więc coś adekwatnego do jego potrzeb.

Bonet mgiełka Alom

A Twój maluch ma już bonetkę? Jeśli nie, zapraszam do zakupów w naszym butiku w serwisie DaWanda😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

O nas
Alom to niewielka pracownia rękodzieła, w której robimy z włóczek i tkanin przeróżne zabawki, przytulanki, maskotki, a także modne dodatki, przydatne akcesoria i unikatowe dekoracje.

Czytajcie nasz blog, by poznać nasze produkty oraz znaleźć inspiracje.

Jeżeli macie ochotę, dzielcie się z nami swoimi opiniami, pomysłami i doświadczeniami związanymi z rękodziełem.

Pozdrawiamy z pracowni Alom:-)
Znajdź nas na Facebooku
Kup Alomka!

Logo_200x83

Prawa autorskie
Produkty, teksty i zdjęcia na blogu Alom są chronione prawem autorskim.

Jeżeli chcesz użyć naszych zdjęć, napisz do nas lub przynajmniej podaj źródło ich pochodzenia.

Prosimy o uszanowanie naszej pracy i niekopiowanie naszych produktów.